Zapraszam na szkolenie
WARSZTAT PSYCHOTERAPEUTY
Wykorzystanie genogramu w praktyce terapeutycznej – doświadczenia własne
Założenia
Rozumienie wzorców i przekazów międzypokoleniowych pochodzących z rodziny pochodzenia umożliwia terapeutom pogłębioną refleksję nad własnym warsztatem pracy: zasobami, ograniczeniami i uwarunkowaniami indywidualnej podatności na procesy przeciwprzeniesieniowe. Daje również dodatkową bazę rozwoju osobistego, min. analizy tendencji do ulegania delegacjom i rolom grupowym oraz uznania źródeł zasobów wynikających z przynależności do rodziny pochodzenia.
W ramach jednodniowego, 6h szkolenia p.t. „wykorzystanie genogramu w praktyce terapeutycznej – doświadczenia własne” proponuję osobiste pogłębienie tej tematyki osobom zajmującym się zawodowo udzielaniem pomocy psychologicznej, które już znają:
- założenia paradygmatu systemowego,
- zasady prowadzenia wywiadu genogramowego,
- zasady graficznego porządkowania zebranych informacji oraz ich interpretacji jako bazy stawiania hipotez systemowych.
Tematyka
Spotkanie podzielone będzie na cztery części. W każdej z nich dokonamy wspólnej analizy jednego przygotowanego przez uczestnika szkolenia genogramu pod kątem:
- struktury rodziny,
- etapu cyklu życia rodziny,
- sposobów utrzymania równowagi: ról, delegacji, zasobów w systemie,
- wzorców relacji rodzinnych i międzypokoleniowych.
Postawimy również hipotezy umożliwiające zrozumienie systemowych zasobów i ograniczeń wynikających z przynależności do rodziny pochodzenia.

dr Marta Kochan-Wójcik
Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii.
Dwudziestoletni staż pracy na Uniwersytecie Wrocławskim – najpierw na stanowisku starszego wykładowcy w Centrum Edukacji Nauczycielskiej, a następnie w Instytucie Psychologii na stanowisku adiunkta w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia.
Szkolenie stacjonarne
- Termin: 24.06.2023 (sobota) w godz. 9:00-16:00 (w tym przerwa obiadowa)
- Koszt: 450 zł w spotkaniu uczestniczyć może od 7-8 osób.
- Miejsce: Wrocław, ul. Poniatowskiego 2/45